אומנות דיגיטלית

אומנות דיגיטלית או בשמה השני אומנות ממוחשבת , היא סוג אומנות שבה האמן עושה שימוש בעזרים דיגיטליים כמו למשל מחשב או מצלמה דיגיטלית המיועדת ליצירה , ישנם כמה סוגים של אומנות דיגיטלית לדוגמא איור ממוחשב , צילום דיגיטלי ועוד…

התפתחות האומנות הדיגיטלית

ההתפתחות הראשונה של האומנות הדיגיטלית החלה להתפתח באמצע המאה ה-20 לספירה כשהמחשבים הבייתים הראשונים הופצו לעולם .
לאמן הדיגיטלי המחשב ,המצלמה הדיגיטלית , והווידיאו משמשים ככלי הציור שלו ליצירת אומנות .
השימוש במכשיר טכנולוגי על ידי האמן יצר קשיים רבים בקבלה של סוג אומנות זה כאומנות לגיטימית , ממש כמו שהקולנוע והצילום היו צריכים לפלס את דרכם כאשר הומצאה מצלמת הוידיאו בסוף המאה ה-19 .
הטיעון העיקרי נגד סוגי אומנות שמעורב בהן כלי טכנולוגי הוא שאין צורך במיומנות רבה מצד האמן כדי ליצור יצירה מפני שאותו כלי טכנולוגי " עושה את העבודה" בשביל האמן .
כמובן שלטיעון זה אין שום בסיס ותוכן מפני שבראש ובראשונה האמן צריך לרכוש ניסיון בתפעול המכשיר כדי להגיע לתוצאות מקסימליות , וכמובן שאיכות התוצר הסופי תלויה אך ורק בכישרונו ודימיונו של האמן כאמן ולא כאיש טכני .

הסוג הראשון של אומנות דיגיטלית נקרא אומנות פרקטאלית אומנות זו בנויה על צורות פשוטות שחוזרות על עצמן ויוצרות מערך מופשט ערך מורכב יותר אשר בנוי מנוסחאות מתמטיות יצירות המזכירות צורות ביומורפיות , בהתחלה יצירות אלו היו מודפסות על נייר
כיום האינטרנט משמש ממש כמוזיאון ליצירות מסוג זה

סוג נוסף הוא ציור ממחושב האמן משתמש במחשב כמו בבד עבודת האמן מתבצעת באמצעות העכבר ובשלב מתקדם יותר בעזרת מכחול דיגיטלי המאפשר עבודה מדוייקת שמניבה תוצאות דומות מאוד לציור על בד .

למידע נוסף הזמנת ציור דיגיטלי, מוזמנים להמשיך לבקר באתר שלי, יריב רינות, וליצור קשר!